Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lineage

16. 3. 2007
Doporučuju pročíst...po přečtení těchto 76 otázek už vás jen tak něco nezaskočí ;)
Pokud by vás zaujali některé části hry jako Peti, Monster Derby Track, Klany, Olympiády atp., tak koukněte na levé menu stránky, je tady toho hodně podrobně rozepsáno ;)

Lineage 2
Hra LineAge 2 je následovníkem v Evropě nepříliš úspěšného prvního dílu téhle fantasy hry. Hru vyrábí korejští NC Soft. Tato firma má ve svém portfilu mnoho onlinovek, včetně uznávaného Guild Wars. Hra se zpočátku jevila velmi slibně, zejména výtečná grafika fascinoval spousta lidé (běží na Unreal 2 Enginu a dodnes je jednou z nejlépe vypadajících onlinovek). Boužel po nepříliš vydařené veřejné betě, kdy se ukazalo že jde o mlácení jedný potvory za druhou spousty lidí na tuto hru zanevřelo. A jelikož vývojáři věděli, že nemůžou dál odkládat vydání hry, tak si naplánovali, že budou postupně vydávat zdarma nove Chronicly. První Chronicle vznikl s podtitulem Harbingers of War. Dále následovali Age of Splendor, Rise of Darkness, Scions of Destiny a Oath of Blood. A už se zase chystá další Chronicle: The Chaotic Throne. Hra se postupně dost vyvinula a je jednou z nejhranějších MMORPG na světě.

Hra je zaměřena zejména na expení (rozuměj získávaní zkušenosti (exp=experience) zabíjením potvor) nejlépe v partě (skupina hráčů). V hře lze pomocí receptů a různého materiálu vyrábět různé zbraně, zbroje, šperky a další. Každý hráč od 20 levelu má možnost se účásnit pravidelného dvoutýdenýho eventu, kdy se hráč přidá na stranu Úsvitu nebo Soumraku, jejímž kněžími jste vysíláni do nekropolí a katakomb, kde se hráč snaží získat speciální kameny, aby mohl získat například Starověké Adeny (Adeny = měna v zemi Adenu ).

LineAge 2 má například oproti WoW tu výhodu, že je autoři předem nepostavili proti sobě dvě znepřátelení aliance, ale každý hráč má možnost vytvořit svůj vlastní klan a následně aliance. S klanem i s aliancí můžete vyhlašovat války.

Co dále ve hře najdeme? Najdeme rybaření, svatby, spousty questů (úkolů za které se dostávají různé odměny), různé zvířátka včetně obrovského létajícího draka, na kterým se můžete krásně prolítnout. Dále tu máme něco na způsob farmaření a věc zvanou Festival, která připomíná známý mód z mnoha FPS her Last Man Standing. Jinak si můžete vsadit v loterii nebo na zvířecí závody (Monster derby track), stát se olympijským vítězem nebo se pokusit stát šlechticem. Ale zřejmně nejvýznamnější a nejzábavnější častí je Castle Siege (CS) neboli dobývání hradu. Info o jednotlivých součástech hry je na stránkách ;)

[Nahoru]  

Co mám udělat pro to abych mohl hrát?
Pro odpověď na tuto otázku navštivte sekci: Začínám s L2

[Nahoru]  

Server
Servery se dají rozdělit na dvě skupiny - High rate a Low rate. High rate jsou servery s raty tak od 50x a více a Low rate tak do těch 50x (tady jde většinou o napodobeniny oficiálního placeného serveru - 1x)
Každému sedí něco jiného, nedá se říct že nějaký server je nejlepší. Pokud s hraním začínáte doporučuju hrát na nějakém low rate serveru, kde si všechno postupně objevíte a prožijete. High rate servery jsou hlavně na odzkoušení různých pvp taktik, armorů, oblastí a pro pobavení :)
Další rozdíl mezi servery je na jakým jedou systému - v současné době buď "L2J" (Java - spíš menší servery, ale narozdíl od druhého systému podporují už C5) nebo "C4 PTS" (kradená kopie oficiální serveru verze C4)
Pokud vybíráte server koukněte na tento seznam: http://l2.hopzone.net/lineage2/list.html
Nebo do této rubriky na českém fóru o L2: http://l2forum.fansite.cz/index.php?board=8.0

[Nahoru]  

Raty
To je kolikrát rychleji se vám zvyšuje lvl a všechno ostatní oproti oficiálnímu serveru (ten se většinou značí 1x). Takže když je server 5x, tak jde všechno 5x rychleji ;)
Udávají se raty: XP(nejpodstatnější, udává jak rychle vám přibývá level), SP (udává jak rychle přibývají body na učení skillů - mělo by být aspoň přibližen vyvážené s XP ratem), Drop (kolik věcí padá z mobů) případně ještě další jako Pet (jak rychle vašemu petovy přibývá lvl), Party (jak rychle vám přibývá level když jste v party)...

[Nahoru]  

Přesun postavy na jiný server
Není možné přejít se svou starou postavou na jiný server. Vaše postava je uložená v databázi serveru, ne ve vašem herním klientu.

[Nahoru]  

Stažení L2 klienta
Seznam linků viz sekce Download

[Nahoru]  

Penalizace na Itemy
Je to snížení vlastností postavy v případě, že nosíš věci, které nejsou pro tvůj level (D, C, B, A, S)

[Nahoru]  

Používáni Grade věcí
D-grade od 20 levelu, C od 40, B od 52, A od 62 a S od 75 levelu.

[Nahoru]  

Slovníček (Mob)
Mob = příšera ve hře.

[Nahoru]  

Slovníček (NPC)
NPC je postava, jenž vám ve hře prodává itemy v grocery, je gatekeeperem a blacksmithem. Jsou to postavy ovládané serverem takže i nestvůry.

[Nahoru]  

Duály (meče)
V Blacksmith u kováře. Ke složeni je potřeba vždy něco navíc. pozn. Duály jsou od Grade D, No grade duály nejsou.

[Nahoru]  

Enchantování zbraně (vylepšování)
Enchanty vylepšují zbrani damage (útok). Zbraně jdou na 100% enchantovat na +3 na +4 už je šance, že si zbraň zničime na krystaly (pouze D grade zbraně a výš jdou enchantovat). Po +3 se šance na každý úspěšný enchant snižuje.

[Nahoru]  

Založení klanu
Zajdeme do libovolné gildy, nebo do své ,kde si dáváme skilly, a u GrandMastera je nabídka “Create Clan“.

[Nahoru]  

Rozpojení duálů
Nejdou, pouze je můžeme rozbít na krystaly.

[Nahoru]  

Typy shotů
No grade zbraně - no grade shoty, B grade zbraně - B grade shoty...

[Nahoru]  

Automatické používání shotů
Pomocí pravého tlačítka myši klikněte na tlačítko se shotem. Obrázek se začne lesknout. Shoty se budou automaticky spouštět, ale pouze tehdy, pokud jsou v Quick Bar (liště na pravé straně obrazovky)

[Nahoru]  

Zadávaní Questů (Úkolů)
V každém městě jsou postavy s Questy, ale ne všechny questy fungují. Hodně věcí je ve fázi příprav.

[Nahoru]  

Lahvičky
Haste potion = zrychluje běh postavy; Potion of Alacrity = zrychluje attack speed (rychlost útoku); Magic Haste potion = zrychluje rychlost kouzlení; Dye = mění statistiky postavy (dle popisu na lahvích); Healing potion = rychleji vám doplňuje životy.

[Nahoru]  

Wipe
Smazání herních postav a začátek všech od začátku.

[Nahoru]  

Změna povolání, výběr
Každému se líbí jiné povolání a později se dá změnit jen tím, že si začneš novou postavu. Popsané jsou na www.lineage2.com

[Nahoru]  

Odebrání Enchantu ze zbraně
Nejde to a ani nepůjde.

[Nahoru]  

Buff (posilováky)
Buffy jsou kouzla, které na vás může dát postava s určitým povoláním, popřípadě si je můžete dát sami na sebe. Zvyšují např. odolnost, sílu útoku (magickou, ale i útočnou), rychlost kouzlení, rychlost běhu atd... shield, might, wind walk, concentration atd...

[Nahoru]  

Rozdíly shotů
1. Většina zbraní ve hře je schopna využívat soulshoty a spritshoty, které podstatně zvyšují účinost útoku.
2. Zbraň schopnou využívat SS a SpS poznáte podle toho, že nemá u Soulshot (Spiritshot) consumption 0.
3. Soulshoty (SS) slouží pro fyzický útok (nefunguje pro fyzické skilly).
4. Spiritshoty (SpS) slouží pro magický útok (nefunguje pro fyzické skilly).
5. Blessed Spiritshoty (BSpS) jsou silnější obdobou SpS.
6. SS (SpS, BSpS) použijete jednoduchým poklepáním na jeho ikonu v inventáři, případně v liště po straně.
7. Zbraň na každou ránu spotřebuje tolik SS (SpS), kolik má napsáno v SS (SpS) consumption.
8. SS (SpS) je nutné nabít před každou ranou znovu. Pokud na shot nekliknete pravým tlačítkem.
9. Záleží na grade zbraně, jaké SS (SpS) můžete s ní používat.

[Nahoru]  

Rozdíly draků (Petů)
Star Hatchling - Star má nejvíc HP a P.Def., ale druhý největší P.Atk. Tenhle dráček je oproti ostatním dvou "tank", může dostat nejvíc zásahů a pořád útočit na nepřítele. Jeho speciální skill je ,,Hate Skill?, díky kterému dokáže nasměrovat útok nepřítele na sebe. Nevýhoda tohohle dráčka je spotřeba jídla, jí totiž nejvíc ze všech druhů.

Wind Hatchling - tenhle draček má nejvetsi p. attack, celkem málo životů a defense taky nepobral. Je dobrý jako pomocný dráček. Jeho speciální skill je podobný Power Strike a dokáže způsobit velkou damage Žere taky celkem dost, ale rozhodně míň než Star.

Twilight Hatchling - Tihle dráčci jsou někdy nazýváni "draci mágů?. Nezpůsobí prakticky žádnou damage, mají málo P.Def, ale druhé největší HP. Jejich speciální attack skill je také podobný Power Strike, ale nezpůsobí tolik damage protože mají malý P.Atk. Výhoda tohoto typu je nejnižší spotřeba jídla a také to že jsou ve stádiu Stridera nejrychlejší.

[Nahoru]  

Clan lvl (Úroveň klanu) a výhody clan lvlu
- klan level 0 - 10 lidí, žádný vymoženosti . . přestup na level 1 => 650k aden + lídr klanu zaplatí ze svýho 30k SP
- klan level 1 - 15 lidí, klan má svůj Clan Warehouse (CWH) . . přestup na level 2 => 2,5M aden + lídr klanu zaplatí ze svýho 150k SP
- klan level 2 - 20 lidí, klan může mít svůj Clan Hall . . přestup na level 3 => získat Proof of Blood (padá v Dragon Valey z Bloody Queen level 60), nebo zaplatit 5M a + lídr klanu zaplatí ze svýho 500k SP
- klan level 3 - 25 lidí, klan může používat Tituly a Loga . . přestup na level 4 => je třeba Quest Proof of Clan Aliance + lídr klanu zaplatí ze svýho 1,4M SP
- klan level 4 - 30 lidí, klan se může účastit CS . . přestup na level 5 => první 3 členové s nejvyššími levly musí splnit těžký a komplikovaný quest
- klan level 5 - 40 lidí, klan může uzavírat alianční smlouvy s ostatními klany

[Nahoru]  

Výroba věcí, kdo může vyrábět
Vyrábět můžou jen trpaslíci. Scavenger a Bounty hunter můžou vyrábět věci z receptů lvl 1. Artisan a Warsmith můžou vyrábět vše. Potřebují na to recept a materiál. Při první výrobě b grade věci se potřebují dva recepty.

[Nahoru]  

Krystaly
Krystaly se používají na výrobu věcí a shotů. Za krystaly si můžeme v obchodě Luxury koupit C grade výbavu.

[Nahoru]  

GM postava (Game Master)
GM znamená Game Master. Pomáhá lidem který mají nějaký závažný problém a starají se aby hra běžela v pohodě. Závažný problém znamená třeba že se někdo někde zaseknul a nemůže se hýbat, když nepomůže /unstuck. GM nedává věci, adeny, buffy a ani neexpí.

[Nahoru]  

Unstuck
Je to funkční příkaz sloužící k portnutí do města v případě zaseknutí v textuře. Použití: do prázdné chatovací konzole napiš: /unstuck a potvrď enterem (Doba unstucku je 5 minut).

[Nahoru]  

Zabarvení jména hráčů
Hráči mají čtyři základní barvy jména. Bílá - normální hráč
Modrá - hráč který dostal recommendy
Fialová - hráč který zaútočil na jiného hráče či dal buffy nějakému mobu, možno zabít bez postihu
Červená - PK, player killer, hráč který zabíjí jiné hráče, kteří se nebrání, když zabijete PK je vysoká pravděpodobnost že dropne výbavu

[Nahoru]  

Key (Klíč)
Key může být chest key, key of thief nebo key materiál. Ve většině případů se myslí key materiál. Je to materiál potřebný na výrobu věci kterej se jmenuje stejně jako vyráběná věc + dodatek(např. věc Staff of evil spirit a key je Staff of evil spirit head). Každá věc potřebuje určitý počet key(u Staff of evil spirit je to 13ks) a pak normální materiál. Chest key je na otevírání treasure chest. Jde pouze dropnout. Key of thief používají postavy s unlock skillem a díky němu otevírají dveře(např u core) nebo treasure chesty.

[Nahoru]  

Snížení karmy
Zemřeš nebo budeš zabíjet moby a s každým mobem ti ubyde trochu karmy. Trocha se řídí podle lvl mobu a tvého lvl.

[Nahoru]  

Modré jméno postavy
Je to udáno počtem recommendů (ohodnocení) jenž hráči přidají jiní hráči. Recommendy zvedají stínové životy (CP). Jméno začne slabě modrat už od 50 recommendu a při 200 bodech už začíná být tmavě modré.

[Nahoru]  

CP body
Jsou to Combat Points (někdy zvané stínové životy), jenž se objevili jako zpestření PvP v Chronicle 3. Pokud do hráče seká příšera, ubírají se mu HP, ale pokud do něj seká jiný hráč, klesají nejdříve CP (zlatá čárka nad životy) a pak teprve HP.

[Nahoru]  

Objevení mimo mapu
Použít SOE (scroll of escape), napsat /unstuck - ale bude to trvat 5 minut, než se dostanete do vesnice nebo napsat GMkům (ale toto je poslední varianta). Seznam Gm, které jsou právě on-line vyvoláte napsáním /gmlist.

[Nahoru]  

Změna z Hatchlinga na Stridera
55lvl.

[Nahoru]  

Rozložení šípů na krystaly
Nedají.

[Nahoru]  

RP (Role playing)
Je to tzv. roleplay : to znamená že hraješ za svoji postavu, jako by to byla skutečná postava ..více viz DA fórum.

[Nahoru]  

Označení mrtvé postavy
Buď příkazem /target xxx (xxx = jméno postavy), nebo přidržíme při označování SHIFT.

[Nahoru]  

Duály dýky
Neexistují a nedají.

[Nahoru]  

Ancient Adena (AA)
AA jsou starobylé adeny, získávají se výměnou za Seal Stone, viz Seven Signs na webu.

[Nahoru]  

Jak se mohu bránit proti vykradení účtu?
Jediná rozumná ochrana proti vykradení účtu je mít dobré heslo s rozdílnými znaky, které není stejné jako account, rozhodně ne stejné jako nick na fóru, nick na ICQ, IRC, Skype atd. Nikomu nedávat své přihlašovací údaje.

[Nahoru]  

Jak poznám zloděje?
To se nedá přesně říci a určit. Je důležité sledovat fórum, protože tam se jména zlodějů objevují a jsou zveřejněná. Jinak je to někdo, kdo chce koupit zbraň za podivně vysokou sumu, nebo zkouší, že se na zbraň chtějí podívat, dávají lidem partu a chtějí aby to vyhodili na zem. Problém je v tom, že když ji někdo sebere, nemusí se díky partě už vrátit majiteli.

[Nahoru]  

Okradli mě, vrátí mi GM moje věci?
Nevrátí, GM do hry na téhle úrovni nezasahuje.

[Nahoru]  

Mohu nějak další hráče varovat?
Zajisté, ať už ve hře, nebo na fóru. Stačí slušnou formout napsat, co daný hráč provedl a varovat tak ostatní.

[Nahoru]  

Potkal jsem postavičku se zářivou zbraní a nápisem GM, co to znamená?
GM znamená Game Master a to v překladu znamená „Pán hry“. Jde o několik vybraných lidí, kteří se o hru starají, organizují Eventy a celkově dohlížejí na hru. Lze se na ně obrátit s herními dotazy a zeptat se. GM ale nebude nijak fyzicky zasahovat do hry samotné, nepomáhá postavám, ani kdyby požádali. Jsou to nestranní auditoři, kteří pozorují, kontrolují, mohou poradit, ale nezasahují do běhu hry.

[Nahoru]  

Jak zjistím, jestli je nějaký GM ve hře, když s ním chci mluvit?
GM se většinou do hry uvádí annoucmentem (oznámením), nebo také stačí do chatu napsat /gmlist a poté vyjede seznam momentálně přihlášených GM.

[Nahoru]  

Jak se mohu stát Game Masterem?
Pokud člověk radí lidem, pomáhá, přispívá na fórum rozumnými věcmi, zkrátka, pokud je platný pro komunitu a server jako takový, je možné, že si ho někdo ze správců a GM všimne, bude ho sledovat a po čase mu něco nabídne => Respektive, o GM se nežádá, pokud na to máte, budete požádáni. Vězte ale, že být GM je o hodně více starosti, než radosti.

[Nahoru]  

GM mě potrestal že jsem porušil(a) pravidla, ale já o žádných nevím
Pravidla jsou většinou vypsána na serveru nebo jejich fóru, je povinost hráčů si je pročíst. Neznalost pravidel neomlouvá.

[Nahoru]  

GM mě požádal, abych mu napsal(a) svůj herní účet a heslo, mám mu to napsat?
Za žádných okolností nikomu, kdo se vydává za GM, nebo jako GM ve hře vystupuje, vaše herní údaje nepište, GM má jinou cestu jak si je zjistit a takto se můžete stát obětí podvodu.

[Nahoru]  

Na co vše se můžu GM zeptat?
Nejprve si pozorně přečtěte pravidla a tento thread. Poté pokud budete mít ještě nějaké dotazy, kontaktujte s nimi GM, nebo je napište na fórum. GM vás může vyzvat, abyste si znovu přečetli FAQ a pravidla pokud je tady odpověď na otázku, kterou hledáte, nebo vás mohou odkázat na fórum, pokud usoudí, že tem dostanete lepší odpověď.

[Nahoru]  

Mám problém, zmizela mi při hře lišta se skilly (hot bar), jak ji mám vrátit zpět?
Stačí v herním menu (Alt+X) najít v podsložce game, initialize.

[Nahoru]  

Kamera se mi posunula tak blízko k postavě že ji ani nevidím, co s tím mám dělat?
Stačí použít klávesu Page down a kamera se znovu oddálí.

[Nahoru]  

Co mám dělat, když jsem se někde zasekl(a), nemohu se hnout a nemám Scroll of Escape?
Stačí napsat /unstuck do chatu. Trvá pět minut, ale potom to postavu pošle do nejbližšího města. (Pozor! Na všech serverech to nefunguje!)

[Nahoru]  

Jak si mohu udělat obrázek k nicku postavičky?
Obrázek před jménem postavy lze získat jedině tak, že bude členem nějakého klanu, který má lvl 3 a výše. Od třetího levelu klanu může nosit „crest“, obrázek před jménem, který uděluje velitel klanu a nebo někdo, kdo na to má přidělená práva.

[Nahoru]  

Co se stane, když zabiju nějakého hráče?
Jsou dvě možnosti; Pokud je to vzájemný sobouj, tzn. Obě postavy na sebe útočí a obě bojují, jméno postavy zfialoví. Tomu se říká PvP a fialová vcelku rychle zbělá. Pokud ale bojuje jen jeden, druhý se nebrání, je pasivní a je zabit, jméno útočníka zčervená a dostane Karmu; tomu se říká PK. Postavy s karmou nepustí guardi do měst a zaútočí. Karmu je možno vymazat na monstrech či smrtí postavy s karmou. PK body se dají snížit pomocí speciálního questu u Black Judges (Sin eater quest).

[Nahoru]  

Slyšel jsem, že se ve hře dají sehnat módní doplňky jako maska, páska přes oko, květina do vlasů a pod. Kde takové věci mohu sehnat?
Hra nabízí vcelku rozmanitou škálu různých speciálních doplňků sloužících čistě k okrase a zpestření postavy. Tyto doplňky se dají sehnat hlavně rybařením s využitím Common craftu; některé jsou potom k nalezení v Eventech, nebo u Merchant of Mammon (7 Signs), kde jich je pomálu. Celkově je ale získání těchto doplňků velmi obtížné a jsou ve hře vzácné.

[Nahoru]  

A kde bych mohl sehnat korunu?
Koruna je výsadou pouze majitelů hradů (Castle lords), hrdinů (Hero) a šlechticů (Noblesse). Každý hrad má svou originální korunu, hrdinové mají svou a šlechtici také. Toto jsou jediné cesty, jak lze získat nějakou korunu.

[Nahoru]  

Co mám udělat, abych se stal Noblesse nebo Hero?
Obého lze dosáhnout až na velmi vysokých levelech. Na levelu 75 může postava splnit úkol Path to a Noblesse. Pokud se stane jeden Noblesse, má z toho jisté výhody a jsou mu zpřístupněny určité schopnosti navíc. Kromě tohoto, každý Noblesse má možnost utkat se v Olimpiádě se soupeřem stejného povolání a bojovat o titul Hero. Hero je jen a pouze jediný zástupce každé profese ve hře.

[Nahoru]  

K čemu a jak mám použít Exchange?
Nabídka Exchange u obchodníků slouží k výměně NG(Non Grade) vybavení za lepší NG. Jde o výměnu horší věci zalepší jen s doplacením rozdílu cen. Pozor ale, že Exchange funguje, spolu s ostatníma Newbie výhodama, jen na první postavu na accountu, která překročila lvl 8 a maximálně do levelu 25.

[Nahoru]  

Jak vydělám peníze?
Je několik možností. Ve hře jsou úkoly (questy), za jejichž splnění je odměna. Ta nebývá ani tak závratná, ale dá se někdy opakovat a tím se dá vydělat. Další možností je mít trpaslíka, který vyrábí, prodává a tím vydělává. Nebo je tu možnost klanu, který zastřeší více lidí, ti dělají co umí a pomáhají si finančně i jinak. A nebo to chce trpělivost, hrát samostatně a vydělávat, jak to jde.

[Nahoru]  

Co je Recommend?
Recommend znamená v překladu „Doporučení“. Ve hře jsou recommend (dále jen rec.) body, kterési mohou hráči dávat mezi sebou. Čím je hotnota rec. Bodů u postavy vyšší, tím více zmodrá jméno postavy. Myšlenka tohoto je, že hráči s modrým jménem postavičky mají být doporučení hráči, ti co pomáhají, co jsou zkušení v hraní a pod.

[Nahoru]  

Co to je SSX, SpSX, BSpSX … SSX (např. SSD, SpSD)?
Znamená to Soul Shot D grade, Spirit Shot D grade a Blessed Spirit Shot D grade, popřípadě jiné grade, jako C, B, A … Soul Shoty jsou k posílení boje z blízka, spirit shoty zase slouží k posílení kouzel. Každá zbraň spotřebovává určitý počet soul nebo spirit shotů. Ale Spirit shot a Soul shot zdvojnásobují sílu útoku, v případě blessed spirit shotu až ztrojnásobují.

[Nahoru]  

Mám málo peněz, nemohu si koupit výbavu, nemohly by se zvýšit raty?
No můžete to zkusit na fóru serveru nebo ve hře prosadit, ale asi se vám to pokud nebude situace nějak kritická pro všechny nepovede... Pro zlepšení ekonomické situace jsou pořádány oficiální eventy. Další počiny jsou na hráči, klanu, allianci a jejich stylu hraní.

[Nahoru]  

Koupil jsem si zbraň/zbroj/šperky a najednou chodím hrozně pomalu, čím to je?
Nejpravděpodobněji je to tím, že věc, kterou má postava na sobě je vyšší grade, než může postava na jejím levelu nosit. To zapříčiní postihy jako je pomalá chůze, nižší možnost zásahu apod. Druhá možnost je, že je postava přetížená a má plný inventář; vyprázdnit se může ve skladu (Werehouse).  

Zkoušel jsem dát postavě meč do každé ruky, ale nejde mi to. Jak to mám udělat, viděl jsem to ve hře u několika lidí …
Hra neumožňuje vzít dva meče a dát je postavě do rukou, jeden místo štítu. Dva meče se ve hře vyskytují jako samostatný druh zbraně. Dají se zhotovit u kováře ve městech ze dvou samostatných mečů, které kovář spojí dohromady. Potřebuje k tomu nějaké materiály, které vám samozřejmě řekne. Materiály jsou tím vzácnější, čím lepší meče kovář spojuje.  

Náš klan leader se rozhodl skončit a potřebujeme změnit klan leadera v našem klanu, je to možné?
Toto většinou možné není. Buďto musíte klan rozpustit a znovu založit s jinou postavou, nebo ho budete muset spravovat skrze účet klan leadera. Na některých serverech jsou ale velice ochotní GM a tohle pro vás udělají, někde na změnu CL mají dokonce extra NPC, ale je to spíše výjimka.  

Mohu si nějak změnit jméno mojí postavičky?
Nikoli, toto možné není. (Občas se násilně přejmenovává kvůli porušení pravidel při pojmenování postavy, ale to se děje jen výjimečně)   

Jaký je rozdíl mezi Common a Dwarven craftem?
Hlavní rozdíl je, že Common craft má každá postava, kdežto Dwarven mají jen trpaslíci. Common craft využívá materiálu získaného z rybaření a dají se s ním vyrobit léčivé lektvary, lektvary rychlosti a další. Potom i různé doplňky k postavám a zvláštnosti. Jiné recepty, než na fish oil se u common craftu dají získávat pouze přes clan hall. Dwarven craft umožňuje výrobu zbraní, zbrojí, materiálů a Soul Shotů.   

Co je to Event?
Event je Událost ve hře. Jeden druh eventů je takzvaný oficiální event, kdy je ohlášeno spuštění a ukončení envetu. Po tuto dobu mohou všichni hráči na serveru bez jakéhokoli rozdílu v jejich levelech a statistikách event využívat a plnit. Popisy oficiálních eventů se dají naléz na domovských stránkách Lineage2, nebo třeba na fóru serveru. Druhý typ eventů je z velké části organizovaný GM. Jedná se o různé hry, turnaje, závody a vůbec různá zpestření a speciality ve hře.   

Co je Pet a Baby Pet?
Peti jsou zvířecí společníci, kteří vás mohou doprovázet. Existují vlci, hatchlingové (mladí dráčci), strideři (dospělí draci) na kterých se dá jezdit a wyverny (okřídlený drak) přičemť po splnění questu hráč získává hatchlinga. Po dosažení určité úrovně u hatchlinga a splnění questu se z něj stane strider. Wyverna je nejvyší forma hatchlinga, ale může ji vlastnit pouze pán hradu. Baby peti jsou ve hře tři. Cougar (mladý bílý tygr), Kookaburra (dvouhlavý růžový kohout?) a Buffalo (malý bizon). Na rozdíl od Petů, tito neumějí moc bojovat, ale dovedou léčit. Všichni Peti se musí krmit.   

V Lineage 2 existují svatby?
Ano, ve hře je skutečně možné obstarat si svatební šaty (questem) a podstoupit ceremoniál s někým opačného pohlaví. Svatba je ale rarita a je přístupná jen vysokým levelům postav (není to přímo součást hry, spíš RP záležitost).

Kdo, nebo co je Raid Boss?
Raid Bossové jsou monstra, rozdělené podle levelů, stejně jako každá jiná příšera. Na rozdíl od normálních monster, tihle jsou mnohem mocnější, odolnější a většinou kolem sebe mají ještě osobní gardu. Na Raid Bosse se musí vždy ve skupině, jednotlivec není schopen takové monstrum zabít. Na druhou stranu, mívají u sebe hodnotné poklady. Respawn time, neboli doba znovuobjevení Raid Bosse bývá 12-24 hodin.  

Kde takového Raid Bosse naleznu?
Ve hře poradí NPC Adventurers Guildsman, který u sebe má kompletní seznam nebo koukněte na nějakou mapu raid bossů - např: http://l2map.codenox.net/ ;)  

Raid Bosse jsme zabili, ale nebyl z něj žádný drop, proč?
Pokud větší než polovinu zranění dají Raid Bossovi hráči o 3 levely a vyšší, drop nebude žádný. Pokud na něj zaútočí hráči o 7 levelů vyšší, okamžitě zkamení a nebude se moci hýbat. Pokud pak kouzelník o 7 levelů vyšší level než Raid Boss, dostane silence a nebude moci kouzlit.  

Ve hře se všechno točí, co s tím?
V Options\Game vyškrtnout Game Pad a nebo odpojit joysticky, gamepady, volanty apod.